Logo Gmina

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12906
W sumie: 94044

News

News zdjęcie id 540

Relacja z Dnia Kiełczygłowa - 17 czerwca 2018r.

21.06.2018

 

 

 

 

W niedzielę dnia 17 czerwca 2018r. na placu przy Szkole Podstawowej w Kiełczygłowie, ul. Tysiąclecia 8 odbył coroczny festyn pn. „Dzień Kiełczygłowa”, którego organizatorami byli : Gmina Kiełczygłów, Szkoła Podstawowa w Kiełczygłowie oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kiełczygłowie. Sponsorami tegorocznego Dnia Kiełczygłowa byli :

  1. Gmina Kiełczygłów, na czele z Panem Wójtem Kazimierzem Jędrzejskim
  2. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. w Bełchatowie
  3. PZU
  4. Bank Spółdzielczy w Ruścu Oddział w Kiełczygłowie
  5. P.P.H.U. „ELFACH” Stanisław Ignasiak z Białej Pajęczańskiej
  6. STOL-TRUM Pęciak z Białej Pajęczańskiej
  7. Usługi Przewozowe Dawid Beśka z Kiełczygłowa
  8. EŁPOL  Łukasz Łuźniak
  9. Kwiaciarnia Biała Barbara Depta.
  10. Piekarnia Cukiernia Zbigniew Borek.
  11.  Sklep Spożywczo – Przemysłowy Ścigała Renata
  12.  Zakład Meblarski „OLD-PINE” Andżelika Zając
  13.   VISAT Ostrowscy spółka jawna Jerzy Ostrowski z siedzibą w Pajęcznie
  14.   Producent Naczep „BODEX” z siedzibą w Szczercowie
  15.   Polskie Składy Budowlane Mrówka w Pajęcznie
  16.  "ORTRANS" Ryszard Ochocki z siedzibą w Woli Wiązowej
  17.   Handel Węglem – Dariusz Maliszak
  18.  AMIX – Wieczorek Anna
  19.  TRANS-MIR – Mirosław Zdon
  20.  SADOWSKI – Robert Sadowski
  21.  Sklep Sportowy „TRAF” – Andrzej Cytarzyński w Pajęcznie
  22. Usługi Asenizacyjne Beata Grzesik
  23.  PPHU „LESZKO” Mechanika pojazdowa Leszek Drewniak
  24.  Mechanika Pojazdowa Sylwester Janus
  25. Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe, Export - Import Łukasz Brzeziecki – Chorzew
  26.  AUTO SERWIS Piotr Wnuk – Kolonia Chorzew
  27.  PHU „LARIX” Piotr Sowa – Lubliniec
  28.  Szulc – Efekt Adam Szulc – Warszawa
  29.  „EVEREST” Przedsiębiorstwo Informatyczne – Kalisz
  30.  PPHU „REMBUD” S.C. Witold Herczyński – Rząśnia
  31.  Kazimierz Mamos - Projektowanie, Nadzorowanie, Kosztorysowanie I Kierowanie Robotami w Zakresie Dróg I Mostów - Bełchatów
  32.  Usługi weterynaryjne Kiełczygłów Jacek Leszczyński i Paweł Grabarczyk
  33.  STOLMAR Marek Mizera – Dryganek Duży
  34.  FH „POL-PAPIER 2” Łukasz Bryja – Częstochowa
  35.  Systemy Tele-Informatyczne INGRAM Tomasz Koperski – Pajęczno
  36.  PHU „BUD-MAR” S.C. Pokorscy – Szczerców
  37.  EKO- REGION Bełchatów
  38.  Piekarnia Cukiernia Lech Mikołajczyk – Biała
  39.  Sklep Sportowy FENIX Piotr Trawczyński Pajęczno
  40.  PPHU Prospekt Marcin Wypych - Pajęczno

Przebogaty program tegorocznego Dnia Kiełczygłowa obejmował atrakcje dla wszystkich, tj. :

Lokalne występy zespołów z Gminy Kiełczygłów

Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kiełczygłowie pod kierownictwem Pani Dominiki Brożyna

Występowały m. in. Lena Zjaja, Karolina Siwiaszczyk i Lisa Piekara oraz dziewczynki z klasy V Szkoły Podstawowej w Kiełczygłowie zaprezentowały się w „tańcu drewnianych lalek”.

 

Występ Kapeli „KIEŁCZYGŁOWIANIE”

Pod koniec lat 80-tych ubiegłego stulecia na bazie zespołu śpiewaczego w Chorzewie powstała Kapela Ludowa "Kiełczygłowianie". Kapela powstała przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kiełczygłowie. Inicjatorem tegoż były ówczesne władze Gminy Kiełczygłów t.j. Naczelnik Gminy p. Józefa Antczak oraz p. Dorota Iskra - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kiełczygłowie.

W trakcie działalności zespołu następowały zmiany w jego składzie. Instruktorem tejże kapeli od 1995r. zostaje p. Marian Półka, wspomagając jednocześnie grupę instrumentalną i śpiewaczą. Skład zespołu uzupełniają:  Jan Krysiak - kontrabas, wokal; Henryk Wróbel - bębenek; Bożena Pochopień - wokal; Halina Oleszczyk - wokal; Zenona Wolnowska – wokal, Iwona Kacprzyk – wokal i Danuta Oleszczyk – wokal.

Działalność kapeli "Kiełczygłowianie" przejawiała się w licznych występach i konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i krajowym. Repertuar kapeli „Kiełczygłowianie” to przede wszystkim utwory i pieśni regionalne, patriotyczne i okolicznościowe.
 

Występy Artystów z poza Gminy Kiełczygłów:

Występ Dariusza NOWICKIEGO z grupą ABC

DAREK NOWICKI polski piosenkarz, specjalizujący się w muzyce rozrywkowej. Muzyczną karierę rozpoczął w słynnym Teatrze Rozrywki w Chorzowie gdzie wraz ze szkolnymi kolegami Ryszardem Riedlem (Dżem) i Mirosławem Bregułą (Univers) wystąpił w wielkim widowisku muzycznym „Pozłacany Warkocz”. Nad jego wokalem czuwają takie sławy jak Renata Danel, Norbert Blacha czy Juliusz Kamil Kuźnik. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień na festiwalach w kraju i za granicą: GRAND PRIX DU DISC Festiwal Kwiatów Cypr 2001, NAGRODA PUBLICZNOŚCI Festiwalu Bratysławska Lira” 2002, III miejsce MUSIC FESTIVAL Villach Austria 2003, “ZŁOTY GŁOS RADIA CHICAGO” Radio Chicago USA 2002, GOLD “LOWE” Deutche Hit Parade Niemcy 2003. Występował na wszystkich kontynentach grając dla Polonii, która nazywała go Ambasadorem Polskiej Piosenki Najchętniej Słuchanej”. Wielokrotnie występował na krajowych festiwalach: OPOLE, KOŁOBRZEG, ZIELONA GÓRA, SOPOT FESTIVAL.

Koncert WOJCIECHA GĄSSOWSKIEGO

Wojciech Gąssowski debiutował w 1962 r. na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie znalazł się w złotej dziesiątce laureatów. Współpracował z zespołem Czerwono-Czarni, z którym wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’63. Po zakończeniu współpracy z Czerwono-Czarnymi występował w warszawskiej Stodole z zespołem Chochoły.

W 1964 r. zainteresował się jazzem. W 1967 r. na Festiwalu Jazz nad Odrą zdobył Pierwsza nagrodę w kategorii wokalistów jazzowych. Na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Jazzowej Jazz Jamboree ’67 w Warszawie wystąpił w koncercie „Nowe twarze w polskim jazzie”. Z zespołem Włodzimierza Nahornego odbył cykl koncertów pod nazwą „Jazz w Filharmonii”. Równocześnie współpracował z zespołem Tajfuny, z którym nagrał swój pierwszy przebój „Zielone Wzgórza nad Soliną”, oraz z zespołem Polanie.

W latach 1969-1971 był związany z grupą ABC Andrzeja Nebeskiego, która w tym czasie zyskała największą popularność.

Nagrał dwie piosenki do serialu telewizyjnego „Wojna Domowa” w reżyserii Jerzego Gruzy – „Tylko wróć” w duecie z Romanem Hoszowskim oraz „Piosenkę o wadach i zaletach” w duecie z Kazimierzem Rudzkim. W 1987 r. wykonywana przez niego piosenka „Gdzie się podziały tamte prywatki” zdobyła pierwszą nagrodę na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. To do tej pory największy przebój w jego dyskografii. W 1989 r. wystąpił na największym na świecie festiwalu muzyki country Country Music Fan Fair w Nashville (USA).

W 2000 r. nagrał tytułową piosenkę do serialu telewizyjnego „M jak miłość”.

Wyróżniony złotą płytą za album „Love me tender” oraz dwiema platynowymi płytami za albumy „Party” i „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Ostatnia płyta zatytułowana „Co przed nami” sprzedała się w nakładzie 20 tys. egzemplarzy.

17 listopada 2010 r. ukazała się najnowsza płyta artysty zatytułowana „I Wish You Love”.

Koncert zespołu Disco Polo MEJK

Grupa powstała w Morągu w 1999 roku. MEJK tworzą dwie charyzmatyczne i nietuzinkowe osoby. Obecny skład stanowią Elwira i Mariusz oraz ich tancerze.

 Ich pierwszym wielkim przebojem wśród fanów muzyki disco polo był utwór pt. Dla Ciebie, pochodzący z debiutanckiego albumu zespołu o tym samym tytule, wydanego pod koniec 1999 roku. Po wydaniu pierwszego albumu zespół otrzymał pierwszą w swojej karierze nagrodę, którą byłą „Złota Nuta” zdobyta na targach muzycznych Intermedia 2000. W 2002 roku roku zespół otrzymał nagrodę na VII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. W 2003 roku ukazał się album pt. Diabeł i anioł, za który zespół otrzymał w 2004 roku nagrodę Telewizji Polskiej. W 2005 roku wokalistka zespołu Elwira Smilgin-Brodzik otrzymała nagrodę „Wokalistki X-lecia” na X Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.

Elwira i Mariusz razem tworzą zgrany duet, śpiewają, komponują, a co najważniejsze mają na swoim koncie kilkaset występów przed publicznością w całej Polsce. Można ich zobaczyć i usłyszeć w takich telewizjach jak TVN, TVP, Polsat, ITV, TVS, TVR, Tele 5, Polonia 1, Polo TV, TV Disco, w programach tematycznych oraz rozrywkowych. Jako Duet zdobyli wiele nagród muzycznych które potwierdzają tylko ich profesjonalizm.

 

Między występami poszczególnych artystów zostały przeprowadzone liczne konkursy, m. in. Konkurs wiedzy sportowej, żonglerki piłką nożną. Nagrodami w tych typowo sportowych konkursach były gadżety ufundowane przez Sklep Sportowy „TRAF” Andrzeja Cytarzyńskiego z Pajęczna oraz słodycze i napoje ufundowane przez Wójta Gminy Kiełczygłów Pana Kazimierza Jędrzejskiego. Jednym słowem nikt z biorących udział w konkursach nie odszedł z pustą ręką.

W tym roku została zorganizowany KONKURS ZRĘCZNOŚCIOWY z fantami w której każdy rzut lotką do tarczy wygrywał. Do godziny 20:00 wszystkie rzuty do tarczy zostały sprzedane.

Natomiast o godz. 20:00 odbyło się zakończenie KONKUSRU ZRĘCZNOŚCIOWEGO z fantami poprzez rzucanie do tarczy przez Pana Kazimierza Jędrzejskiego – Wójta Gminy Kiełczygłów oraz Panią Edytę Brożyna – Przewodniczącą Rady Rodziców i Pana Mariusza Mielczarka – Wicestarostę Powiatu Pajęczańskiego i rozdanie 5 nagród głównych :

(Rower, żelazko TEFAL, Nawigacja samochodowa) Ufundowanie przez Wójta Gminy Kiełczygłów Pana Kazimierza Jędrzejskiego

(Kosiarka spalinowa) Ufundowana przez Wicestarostę Powiatu Pajęczańskiego Pana Mariusza Mielczarka z żoną

(Odkurzacz) Ufundowana przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kiełczygłowie.

Wszystkie nagrody główne znalazły swoich właścicieli.

Podczas Dnia Kiełczygłowa zorganizowany został młodzieżowy turniej w piłce nożnej o puchar Wójta Gminy Kiełczygłów pod nazwą „Bezpieczne wakacje na sportowo” na Kompleksie Sportowym „Moje Boisko – ORLIK 2012”, w którym wzięły udział drużyn dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Kiełczygłowie (drużyny chłopców oraz drużyny mieszane).

W kategorii roczników 2002 – 2004

pierwsze mniejsze  - klasa II

drugie miejsce – klasa III b

trzecie miejsce – klasa III a

czwarte miejsce – klasa VII

W kategorii roczników 2005 – 2007

Pierwsze miejsce – drużyna „Czerwone Diabły”

Drugie miejsce – drużyna „Króle Strzelców”

Trzecie miejsce – drużyna „Pepa skład”

Czwarte miejsce – drużyna „Rodzynki”

Piątek miejsce – drużyna „Piłkarzyki”

Wszystkie startujące drużyny zostały uhonorowane pucharem oraz medalem które wręczali Wójt Gminy Kiełczygłów Pan Kazimierz Jędrzejski z nauczycielami Piotrem Półką i Pawłem Pietruszką.

Dla najmłodszych funkcjonowało za darmo od godz. 16 do 21 mini wesołe miasteczko. Za wszystkie atrakcje dla dzieci zapłacił Urząd Gminy Kiełczygłów.

Funkcjonowały stragany z zabawkami oraz balonami dla dzieci a także punkty z watą cukrową i popcornem.

Można było także dobrze zjeść w przygotowanych przez Panie z Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kiełczygłowie punktach gastronomicznych.

Podczas festynu degustowano również potrawy przyrządzone przez Stowarzyszenia zrzeszone w Lokalnej Grupie Działania „Kraina Wielkiego Łuku Warty” w Osjakowie: KGW z Obrowa oraz „K2-Zacisze” z Kuszyny i Kiełczygłówka (m.in. zupa chrzanowa, chleb ze smalcem oraz kiszony ogórek, naleśniki itp.), które rozchodziły się jak przysłowiowe świeże bułeczki.

Wszyscy dobrze się bawili przy pięknej, wiosennej pogodzie. Pan Wojciech Gąssowski w rozmowie telefonicznej z Wójtem Gminy nadmienił, że jest zauroczony Naszą Gminą, jej mieszkańcami oraz pięknem i zapachami wiejskiego klimatu. Pozdrowienia przesłał również Pan Dariusz Nowicki z grupą ABC.

Wójt gminy zaprasza

Mariusz Mielczarek

Przyjęcia interesantów:

Urząd Gminy w Kiełczygłowie

ul. Tysiąclecia 25
98-358 Kiełczygłów
tel./fax: 43 842 50 28
e-mail: kielczyglow.gm@hot.pl
Czas pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek - 7:00 - 15:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.