Logo Gmina

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11600
W sumie: 80844

News

News zdjęcie id 1151

Punkt Szczepień Powszechnych w Pajęcznie już działa

10.05.2021

 

 

 

 

 

4 maja 2021r. w Pajęcznie rusza akcja Szczepień Powszechnych. Punkt Szczepień Powszechnych został przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Pajęcznie przy ścisłej współpracy z Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Pajęcznie. Punkt znajduje się w budynku hali sportowej przy ul. Grunwaldzkiej 1 w Pajęcznie. W punkcie szczepić się będą mogli nie tylko mieszkańcy powiatu, ale także wszyscy zainteresowani zgodnie z Narodowym Programem Szczepień. Na hali przygotowane są cztery stanowiska do kwalifikacji i cztery punkty szczepień. Dodatkowo został utworzony punkt pomocy medycznej, strefa rejestracji oraz strefa wypoczynku i obserwacji.

Koordynatorem ds. szczepień wyznaczonym przez Dyrektora SPZOZ w Pajęcznie jest Pani Małgorzata Strugała-Kuliberda . Koordynator ds. szczepień oraz wyznaczony personel udziela informacji na temat szczepień pod nr tel. 727 797 294 oraz 727 797 320 w godzinach 10.00-12.00 od poniedziałku do piątku. Istnieje również możliwość kontaktu drogą e-mail  szczepienia@spzozpajeczno.plm.strugala@spzozpajeczno.pl.

Rejestracji do Punktu Szczepień Powszechnych można dokonać na kilka sposobów:

  • Dzwoniąc na specjalną infolinię 989

Do rejestracji potrzebny będzie Twój numer PESEL. Możesz także podać numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji wybierzesz dla siebie dogodny termin i miejsce szczepienia. Jeśli podasz numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem.

  • Online na pacjent.gov.pl

Po otwarciu tej strony zobaczysz komunikat o możliwości skorzystania z e-Rejestracji na szczepienie. Polecamy ten sposób! System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeżeli propozycje nie będą Ci odpowiadały,  możesz wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS.

  • Wysyłając SMS

Przygotuj swój PESEL oraz właściwy dla Twojego adresu kod pocztowy. Na numer 880 333 333 wyślij wiadomość o treści „Szczepimy Się”. Połączysz się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzymasz propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, system zachowa Twój numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzymasz informację.

  • Wrzucając wypełnioną informację o wyrażeniu zgody na szczepienie do urny umieszczonej przed Ośrodkiem Zdrowia w Pajęcznie przy ul. Wiśniowej 26. Karty te są wyciągane, po czym pacjenci są zapisywani na szczepienie i informowani o terminie

Pacjenci przyjmowani będą wyłącznie po uprzedniej rejestracji. Osoby przybywające na szczepienie proszone są do stosowania się i poruszania zgodnie z oznaczeniami przygotowanymi przez organizatora Punktu Szczepień Powszechnych oraz komunikatami wydawanymi przez służby porządkowe.

Prosimy o:
– zabranie ze sobą dokumentu tożsamości,
– zabranie wypełnionego kwestionariusza: https://www.gov.pl/attachment/5fc60b9f-5985-46ae-a01a-d4174a6bb10c
– zakrycie ust i nosa maseczką,
– zdezynfekowanie rąk po wejściu i wyjściu z punktu,
– zachowanie dystansu od innych osób czekających w kolejce,
przychodzenie na szczepienia na wyznaczoną godzinę.

Poniżej publikujemy link do filmiku promującego akcję szczepienia przez Dyrektor SPZOZ w Pajęcznie Panią Agnieszke Kubot – Krawczyk oraz Staroste Pajęczańskiego Pana Zbigniewa Gajęckiego

https://fb.watch/5m7ooKhH8Q/

Wójt gminy zaprasza

Mariusz Mielczarek

Przyjęcia interesantów:

Urząd Gminy w Kiełczygłowie

ul. Tysiąclecia 25
98-358 Kiełczygłów
tel./fax: 43 842 50 28
e-mail: kielczyglow.gm@hot.pl
Czas pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek - 7:00 - 15:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.