Logo Gmina

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6241
W sumie: 112462

News

News zdjęcie id 1248

fotoreportaż z dożynek parafialno - gminnych

16.09.2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 września w Chorzewie zorganizowano Dożynki Parafialno-Gminne. W ich trakcie mieszkańcy gminy Kiełczygłów dziękowali za tegoroczne plony. Organizatorami Dożynek było KGW w Chorzewie, Gmina Kiełczygłów oraz Parafia w Chorzewie.

W południe w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Chorzewie odbyły się uroczystości religijne. Najpierw dokonano poświęcenia wieńców dożynkowych, a następnie odprawiono uroczystą sumę, którą celebrował proboszcz Parafii Chorzew  ksiądz Grzegorz Słaby razem z Jego Ekscelencją Księdzem Infuatem Piotrem Protonotariuszem Apostolskim. Ksiądz proboszcz Grzegorz Słaby podczas mszy świętej dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji dożynek Parafialno - Gminnych . Po mszy świętej korowód dożynkowy na czele z orkiestrą dętą pod batutą kapelmistrza Mariana Półki udał się z kościoła na teren Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie przewidziano część artystyczną. Tam wieńce złożyli przedstawiciele sołectwa Chorzew, Tuchań, Obrów, Skoczylasy i Kiełczygłówek. W swoich przemówieniach Mariusz Mielczarek, wójt Gminy Kiełczygłów i ksiądz proboszcz Grzegorz Słaby z parafii Chorzew dziękowali rolnikom za trud ich pracy. Swoja obecnością zaszczycili nas Pani Edyta Wolak dyrektor biura poselskiego Pani Poseł Beaty Mateusiak-Pielucha, Pani  Iwona Koperska przewodniczącą Sejmiku Województwa Łódzkiego, Jego Ekscelencja Ksiądz Infuat Piotr Protonotariusz Apostolski, Proboszcz Parafii Kiełczygłów Ksiądz Bogdan Ignasiak. Na scenie zaprezentowali się też starości tegorocznych dożynek - Małgorzata i Kamil Dominikowscy ze wsi Tuchań, którzy od 6 lat prowadzą gospodarstwo obejmujące  dziś 15 hektarów. Na ręce wójta Gminy Mariusza  Mielczarka złożyli chleb i miód.   

 W czasie dożynek  Koło Gospodyń Wiejskich w Chorzewie i Koło Gospodyń Wiejskich  w Obrowie prezentowało i zapraszało do degustacji potraw lokalnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska Wojska Polskiego, Policji, Straży Pożarnej i KRUS. Na miejscu od 15.00 do 19.00 pracowali rachmistrzowie spisowi, którzy spisali ok.30 osób. Funkcjonował też punkt szczepień w godzinach od 10 do 15.

 Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji i zabawy: dmuchańce, gokarty, przejażdżki konne oraz stoisko z zabawkami.

Na scenie wystąpili: Orkiestra Dęta z Kiełczygłowa, Kapela Kiełczygłowianie, 33. Drużyna Harcerska „Podniebni” z Chorzewa, kabaret ludowy „Malwinki” z Siemkowic, grupy taneczne z Gminnego Ośrodka Kultury w Osjakowie, zespół Osjakowianie, artysta disco Bartosz Jagielski z Wielunia. Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy i goście bawili się aż do późnych godzin wieczornych. Muzyczną oprawę zapewnił DJ Maxi , czyli Szymon Foltyński z Tuchania.

To był udany i wyjątkowy dzień. Tegorocznej uroczystości sprzyjała piękna pogoda i wspaniała atmosfera, którą tworzyli wszyscy uczestnicy dożynek.

„Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa....wtedy proste DZIĘKUJĘ zawiera wszystko co chcemy wyrazić”

W imieniu organizatorów dziękujemy za wysiłek, trud i serce włożone w zorganizowanie jak i czuwanie nad sprawnym przebiegiem imprezy, dzięki okazanemu wsparciu udało się stworzyć niezapomnianą uroczystość.

Dziękujemy Pracownikom Urzędu Gminy w Kiełczygłowie, KGW Chorzew, KGW Obrów, Parafii Chorzew, Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Kiełczygłowie, Radnym, Sołtysom i wszystkim, dzięki którym święto chleba na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy bardzo sponsorom, Wsparli nas :

- Pan Łukasz Gaik,

- Firma „Chrzanex” Krężel Paweł,

- Piekarnictwo - Cukiernictwo „Borek” - Zbigniew Borek,

- Piekarnictwo - Cukiernictwo WRONA S.C,

- PPH Brzeziecki – Łukasz Brzeziecki,

- PP W-IREX Wiesław Ciura,

- Kazimierz Mamos- Projektowanie Nadzorowanie Kosztorysowanie,

- PPHU „Amix” Wieczorek Anna,

- ZHU „Sadowski” Robert Sadowski,

- Bank Spółdzielczy Rusiec oddział Kiełczygłów,

- PBU SAF-BUD Dariusz Szafarz,

- PPHU Mikołajczyk Lech,

- PPHU „Leszko” Drewniak Leszek,

- Firma „Farmer” Beata Mielczarek,

- Usługi Przewozowe Trans-Kamil Kamil Korbaczyński,

- PPHU EKROL Cezary Kędzia,

- Biuro Projektowe POW-ARCH Małgorzata Powązka, „Frukta” Powązka

Fotoreportaż z Dożynek w poniższym linku

https://ibb.co/album/dtxbDX

Wójt gminy zaprasza

Mariusz Mielczarek

Przyjęcia interesantów:

Urząd Gminy w Kiełczygłowie

ul. Tysiąclecia 25
98-358 Kiełczygłów
tel./fax: 43 842 50 28
e-mail: kielczyglow.gm@hot.pl
Czas pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek - 7:00 - 15:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.