Logo Gmina

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5368
W sumie: 47308

News

News zdjęcie id 138

Gminne Zawody sportowo - pożarnicze - Obrów 2015

01.09.2015

W niedzielę 30 sierpnia 2015 roku na boisku sportowym w Obrowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze.

Zawody zostały zorganizowane przez Gminę Kiełczygłów, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Kiełczygłowie przy pomocy Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie. W zawodach wzięło udział 7 drużyn męskich oraz 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, których dopingowali licznie zgromadzona publiczność składająca się głównie z mieszkańców Gminy Kiełczygłów.

Zawody rozpoczęła zbiórka podczas, której Komendant Gminny ZOSP RP w Kiełczygłowie Druh Marian Wolnowski zgłosił Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Druhowi Kazimierzowi Jędrzejskiemu gotowość jednostek do uroczystego rozpoczęcia gminnych zawodów sportowo-pożarniczych.

W zawodach brały udział następujące jednostki:

OSP Kiełczygłów

OSP Chorzew

OSP Dryganek

OSP Brutus

OSP Glina

OSP Obrów

OSP Huta

oraz dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze działające przy OSP Chorzew i Huta. Zawody zgodnie z regulaminem zostały przeprowadzane w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta.

Wszystkie biorące w zawodach udział drużyny ukończyły sztafetę oraz zadania bojowe dostarczając przy tym wiele emocji. Poziom rywalizacji był wysoki, a różnice czasowe szczególnie wśród najlepszych drużyn niewielkie. Młodzież mogła się sprawdzić podobnie jak dorośli podczas ćwiczenia bojowego jak również sztafety. Zawody zostały rozegrane i ocenione dzięki zapewnieniu przez PSP w Pajęcznie sędziego głownego, którym był młodszy aspirant Mariusz Wnuczek. Po zakończeniu konkurencji w poszczególnych kategoriach wiekowych komisje przystąpiły do pracy. Po kilkuminutowej przerwie wszystko było jasne, klasyfikacja przedstawiała się następująco: w kat. mężczyźni:

 I miejsce  OSP Dryganek,

II miejsce OSP Obrów,

III miejsce – OSP Kiełczygłów,

Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały dyplomy, a drużyny z miejsc I – III  otrzymały puchary i nagrody rzeczowe oraz dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze działające przy OSP Chorzew i Huta również otrzymały puchary i nagrody rzeczowe. Na zakończenie głos zabrali Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP druh Kazimierz Jędrzejski, który gratulował zwycięskim drużynom jak również wyraził swoje uznanie za zorganizowanie zawodów oraz pogratulował organizatorom bardzo dobrego przygotowania organizacyjnego zawodów a także warunków w jakich mogły się one odbywać. Podkreślili również, że bardzo ważna jest rywalizacja ale przede wszystkim zachowanie się fair play ponieważ w działaniach jakie podejmują strażacy podczas akcji muszą opierać się na zaufaniu do drugiego człowieka.

Wójt gminy zaprasza

Mariusz Mielczarek

Przyjęcia interesantów:

Urząd Gminy w Kiełczygłowie

ul. Tysiąclecia 25
98-358 Kiełczygłów
tel./fax: 43 842 50 28
e-mail: kielczyglow.gm@hot.pl
Czas pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek - 7:00 - 15:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.