Logo Gmina

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7264
W sumie: 138050

News

News zdjęcie id 748

Fotoreportaż z festynu "Dzień Kiełczygłowa" - 22.06.2019r.

02.07.2019

 

 

 

 

 

W sobotę dnia 22 czerwca 2019r. na placu przy Szkole Podstawowej w Kiełczygłowie, ul. Tysiąclecia 8 odbył coroczny festyn pn. „Dzień Kiełczygłowa”, którego organizatorami byli : Gmina Kiełczygłów, Szkoła Podstawowa w Kiełczygłowie. Sponsorami tegorocznego Dnia Kiełczygłowa byli :

 1. Gmina Kiełczygłów, na czele z Panem Wójtem Mariuszem Mielczarkiem
 2. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. w Bełchatowie
 3. Bank Spółdzielczy w Ruścu Oddział w Kiełczygłowie
 4. W-IREX Przedsiębiorstwo Prywatne Kiełczygłów
 5. REVOL sp. z o. o. – usuwanie i utylizacja azbestu – Łódź
 6. FARMER Beata Mielczarek Chruścińskie
 7. Piekarnictwo Cukiernictwo Wrona S.C.
 8. Handel Artykułami Spożywczymi i Przemysłowymi Janusz Gaik
 9. P.P.U.H EKROL Cezary Kędzia
 10. Usługi Przewozowe Dawid Beśka z Kiełczygłowa
 11. Kwiaciarnia Biała Barbara Depta.
 12.   VISAT Ostrowscy spółka jawna Jerzy Ostrowski z siedzibą w Pajęcznie
 13.   NOVERTIS Mariusz Nowicki - Pajęczno
 14. AMIX – Wieczorek Anna
 15.  TRANS-MIR – Mirosław Zdon
 16.  SADOWSKI – Robert Sadowski
 17.  Sklep Sportowy „TRAF” – Andrzej Cytarzyński w Pajęcznie
 18. PPHU „LESZKO” Mechanika pojazdowa Leszek Drewniak
 19. „EVEREST” Przedsiębiorstwo Informatyczne – Kalisz
 20.  Usługi Asenizacyjne Leszek Waga
 21.  Kazimierz Mamos - Projektowanie, Nadzorowanie, Kosztorysowanie I Kierowanie Robotami w Zakresie Dróg I Mostów - Bełchatów
 22.  Gabinet Weterynaryjny Jacek Leszczyński i Paweł Grabarczyk - Kiełczygłów
 23. EKO- REGION Bełchatów
 24.  Piekarnia Cukiernia Lech Mikołajczyk – Biała
 25. Kwiaciarnia Storczyk – Mariola Pędziwiatr
 26. Sklep Spożywczo – Przemysłowy Renata Ścigała
 27. Szymon Chinalski

Przebogaty program tegorocznego Dnia Kiełczygłowa obejmował atrakcje dla wszystkich, tj. :

 

Lokalne występy zespołów z Gminy Kiełczygłów

Grupa teatralna „Słodziaki” Działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kiełczygłowie od marca 2019 roku. Zespół tworzą dzieci w wieku przedszkolnym. Opiekunem grupy jest Pani Iwona Kacprzyk. „Słodziaki” wykonają taniec - „Babuszki” i „Czekoladę”.

Grupa wokalno-instrumentalna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kiełczygłowie pod kierownictwem Pana Andrzeja Freusa. Funkcjonuje od lutego 2019 roku. Grupa gitarowa zagra piosenki: „Ale to już było”, „Moi przyjaciele”, „A ja będę Twym aniołem”, „Teksański”, „Harley mój” i „Wakacje”. Utwory zaśpiewają solistki: Patrycja Bednarek i Julia Gębicz. Instrumentalnie zaprezentuje się Piotr Błasiak w dwóch utworach,

Młodsza Grupa Taneczna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kiełczygłowie, prowadzona przez instruktora Centrum Tańca i Kultury UP Studio w Bełchatowie Panią Michalinę Ochocką.Grupa wykona autorski układ taneczny w choreografii Pani Michaliny.

 

Występ Kapeli „KIEŁCZYGŁOWIANIE”

Pod koniec lat 80-tych ubiegłego stulecia na bazie zespołu śpiewaczego w Chorzewie powstała Kapela Ludowa "Kiełczygłowianie". Kapela powstała przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kiełczygłowie. Inicjatorem tegoż były ówczesne władze Gminy Kiełczygłów t.j. Naczelnik Gminy p. Józefa Antczak oraz p. Dorota Iskra - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kiełczygłowie.

W trakcie działalności zespołu następowały zmiany w jego składzie. Instruktorem tejże kapeli od 1995r. zostaje p. Marian Półka, wspomagając jednocześnie grupę instrumentalną i śpiewaczą. Skład zespołu uzupełniają:  Jan Krysiak - kontrabas, wokal; Henryk Wróbel - bębenek; Bożena Pochopień - wokal; Halina Oleszczyk - wokal; Zenona Wolnowska – wokal, Iwona Kacprzyk – wokal i Danuta Oleszczyk – wokal.

Działalność kapeli "Kiełczygłowianie" przejawiała się w licznych występach i konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i krajowym. Repertuar kapeli „Kiełczygłowianie” to przede wszystkim utwory i pieśni regionalne, patriotyczne i okolicznościowe.

Występ Orkiestry Dętej z KIEŁCZYGŁOWA

Orkiestra dęta przy OSP w Kiełczygłowie powstała w roku 1984 z inicjatywy druha Stefana Spychały i Stanisława Majewskiego. Opiekunem i doradcą był nieoceniony druh Mirosław Szubert z Wojewódzkiego Zarządu OSP w Sieradzu, który załatwił dla orkiestry instrumenty oraz nuty i pulpity. Od początku orkiestrę dętą w Kiełczygłowie prowadzi instruktor muzyczny Pan Marian Półka. Powstała orkiestra otrzymała wsparcie z Urzędu Gminy w Kiełczygłowie w osobie ówczesnej Naczelnik Gminy Pani Józefy Antczak. Z jej inicjatywy zostały zakupione dla orkiestry nowe instrumenty oraz specjalnie szyte na miarę mundury. Orkiestra była pierwszym tego typu zespołem w historii Kiełczygłowa. Skład orkiestry był zróżnicowany wiekowo, jednak trzon jej stanowiła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kiełczygłowie. Tam też odbywały się próby orkiestry, która liczyła 36 członków. 

 

Występy Artystów z poza Gminy Kiełczygłów:

 

Koncert zespołu Jack KRANERS

Zespół powstał na początku lat 90 tych i był wynikiem wspólnych muzycznych pasji i inspiracji jego członków. W ciągu kilku pierwszych lat pracy przez zespół przewinęło się kilku muzyków, jednak fundament pozostał niezmieniony do dziś. Dość długa historia zespołu to również czas na "ustatkowanie rodzinno - zawodowe". Po 10 - 11 latach przerwy wrócili do muzykowania. W bluesowo - rockowym repertuarze zespołu bardzo dużo miejsca jest z twórczości Led Zeppelin. Taki zastrzyk energii przyda się i przypadnie do gustu nie tylko pokoleniu 50+

Koncert IZABELI TROJANOWSKIEJ

Izabela Trojanowska z domu Schuetz urodziła się 22 kwietnia 1955 r. w Olsztynie. Pierwszy sukces odniosła na Festiwalu Pieśni Sakralnej w Chorzowie w 1971 roku jako członkini chóru, wygrywając nagrodę im. Maksymiliana Kolbego, którą wręczył kardynał Karol Wojtyła. W 1972 jako solistka wzięła udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze (zdobyła wówczas nagrodę Związku Kompozytorów Radzieckich) i na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (nagroda za debiut). W roku 1980 rozpoczęła karierę muzyczną nawiązując współpracę z Budką Suflera. Lider zespołu, Romuald Lipko, skomponował dla niej osiem piosenek, które stały się przebojami. Przełomowy był hit „Tyle samo prawd ile kłamstw”. Panią Izabelę Trojanowską znamy również z telewizji, w której to od roku 1997 w serialu KLAN gra do dziś Monikę Ross – Nawrot.

08 października 2011 premiera nowej płyty IZABELI TROJANOWSKIEJ pt: „ŻYCIA ZAWSZE MAŁO”, która zawiera 11 premierowych piosenek utrzymanych w klimatach rock-pop i jest kontynuacją tego, co Trojanowska robiła kiedyś. W dyskografii ma 12 wydanych płyt i zagrała w 16 filmach bądź serialach.

Koncert Bartosza Jagielskiego                                                                                                                   

Bartosz Jagielski urodził się 1 października 1989r. Śpiewa odkąd skończył 7 lat. Tenor młodego pokolenia, który świat muzyczny podbił piosenkami m. in.  "Jedną z gwiazd", "Czekam na Ciebie" i "Tak kochałeś ją" marzy o duecie z Andrea Bocellim. Trzykrotny zwycięzca konkursu "Plejada Talentów”. Zwycięzca "Marca" w konkursie "Odkrywamy talenty"

I miejsce Najlepsi z Najlepszych oraz kategoria Muzyka piosenka – „Zapach bzu”, II miejsce Najlepsi z Najlepszych oraz kategoria Muzyka piosenka – „Czekam na Ciebie”, III miejsce Najlepsi z Najlepszych oraz kategoria Muzyka piosenka – „Jedną z gwiazd”.

O śpiewaniu operowym mówi, że to jego największa pasja. Siła jego głosu i nietypowa barwa nie pozostawiają wątpliwości, że to jeden z bardzo obiecujących muzycznych talentów. Jego ostatnimi dziełami są utwory "W moim niebie" oraz "Diablica".

W roku 2016 Bartosz Jagielski – twórca takich utworów jak „Diablica”, czy „Chytry plan” – oficjalnie zgłosił swoją gotowość do polskich preselekcji, do Eurowizji 2016. Z powodu zmiany zasad zgłaszania się fani oraz same zespoły zwietrzyły swoje szanse. Bartek Jagielski zgłosił się z utworem pt. „Zostań mą królewną”.

 

Między występami poszczególnych artystów zostały przeprowadzone liczne konkursy, m. in. Konkurs wiedzy sportowej, żonglerki piłką nożną. Nagrodami w tych typowo sportowych konkursach były gadżety ufundowane przez Sklep Sportowy „TRAF” Andrzeja Cytarzyńskiego z Pajęczna oraz słodycze i napoje ufundowane przez Wójta Gminy Kiełczygłów Pana Mariusza Mielczarka. Jednym słowem nikt z biorących udział w konkursach nie odszedł z pustą ręką.

Podczas Dnia Kiełczygłowa zorganizowany został młodzieżowy turniej w piłce nożnej o puchar Wójta Gminy Kiełczygłów pod nazwą „Bezpieczne wakacje na sportowo” na Kompleksie Sportowym „Moje Boisko – ORLIK 2012”, w którym wzięły udział drużyn dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Kiełczygłowie (drużyny chłopców oraz drużyny mieszane).

Wszystkie startujące drużyny zostały uhonorowane pucharem oraz medalem które wręczali Wójt Gminy Kiełczygłów Pan Mariusz Mielczarek z nauczycielami Piotrem Półką i Pawłem Pietruszką.

Dla najmłodszych funkcjonowało za darmo od godz. 16 do 21 mini wesołe miasteczko. Za wszystkie atrakcje dla dzieci zapłacił Urząd Gminy Kiełczygłów.

Funkcjonowały także punkty z watą cukrową i popcornem.

Można było także dobrze zjeść w przygotowanych punktach gastronomicznych.

Wszyscy dobrze się bawili przy pięknej, wiosennej pogodzie.

Wójt gminy zaprasza

Mariusz Mielczarek

Przyjęcia interesantów:

Urząd Gminy w Kiełczygłowie

ul. Tysiąclecia 25
98-358 Kiełczygłów
tel./fax: 43 842 50 28
e-mail: kielczyglow.gm@hot.pl
Czas pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek - 7:00 - 15:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.