Logo Gmina

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7120
W sumie: 76364

News

News zdjęcie id 817

II Marsz niepodległości - fotoreportaż

21.10.2019

 

 

 

 

 

19 października na terenie Gminy Kiełczygłów odbył się II Marsz Niepodległości. Impreza została zorganizowana przez Urząd Gminy w Kiełczygłowie, Gminny Ośrodek Kultury w Kiełczygłowie i szkolną 33 DH „Podniebni” z Chorzewa. Marsz został zorganizowany z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.

W tym roku w marszu wzięły udział 72 osoby. Trasa wiodła przez prawie wszystkie miejscowości położone na terenie gminy. Były to: Kiełczygłów, Okupniki, Skoczylasy, Ławiana, Chorzew, Tuchań, Podrwinów, Gumnisko, Osina, Dryganek, Huta, Pierzyny, Dąbrowa, Obrów, Glina, Brutus, Otok, Kule i powrót do Kiełczygłowa. Trasa liczyła 40 km. W akcję zaangażowane były również znaczne siły zabezpieczenia, a mianowicie: patrole policji z KPP w Pajęcznie i wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy.  Dzięki temu uczestnicy marszu czuli się bardzo bezpiecznie.

Marsz zaplonowany na całodniową przechadzkę był dość wymagającą organizacyjnie imprezą. Trasa została oznaczona przez harcerzy, a dodatkowo każdy uczestnik marszu został wyposażony w mapę. Co 5 kilometrów zorganizowano punkty kontrolne, na których harcerze stemplowali karty startowe i zbierali podpisy uczestników, jako potwierdzenie dotarcia do danego punktu. Na 10 kilometrze uczestnicy mogli napić się czegoś ciepłego i zjeść śniadanie.  Na trasie marszu zostały umieszczone ciekawe informacje dotyczące miejscowości, w których znajdowali się jego uczestniczy marszu.

Na 25 kilometrze, około godziny 13:00, dzielni piechurzy mogli zjeść obiad i odpocząć dłuższą chwilę. Specjalność regionu, zupę chrzanową, ugotowały dla maszerujących panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Obrowie. Harcerze upiekli pyszne ciasta. Nie zabrakło też kiełbasek z rożna, gorącej kawy, śpiewu harcerzy i przemiłych konwersacji.

Metę na 40. kilometrze marszu przekroczyło aż 30 osób. Pierwszą na mecie była Angelika Prukacz, która dystans 40 kilometrów pokonała w niewiele ponad 6 godzin. Na wyróżnienie zasługuje Kinga Sierszyńska, 10 latka z Gumniska, która wraz z mamą, panią Agnieszką, dotarły do mety w niecałe 8 i pół godziny. Najmłodsze uczestniczki marszu: Marcelina Beśka i Oliwia Kostarczyk (obie 7 latki) wraz z mamami pokonały dystans 10km. Najstarszy uczestnik, w wieku około 60 lat, podobnie jak w zeszłym roku, dotarł do mety na 40. kilometrze bez najmniejszego problemu. Jak widać turystyka piesza jest odpowiednia dla każdego wieku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom marszu za te magiczne chwile spędzone wspólnie, bez codziennych trosk, których wszyscy doświadczamy, bez urządzeń cyfrowych, bez ekranów i wirtualnego świata. Bez pogoni za obowiązkami dnia codziennego. Za te chwile rozmowy, uśmiech, ciepłe spojrzenie i bezcenny czas poświęcony bliskim. Za te najprostsze gesty i wyrazy sympatii, o których w dzisiejszym, pędzącym świecie tak często zapominamy.  Dziękujemy za to, że byliście z nami. 

Poniżej zdjęcia z przemarszu

Poniżej zdjęcia z wręczania medali i dyplomów

Wójt gminy zaprasza

Mariusz Mielczarek

Przyjęcia interesantów:

Urząd Gminy w Kiełczygłowie

ul. Tysiąclecia 25
98-358 Kiełczygłów
tel./fax: 43 842 50 28
e-mail: kielczyglow.gm@hot.pl
Czas pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek - 7:00 - 15:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.